Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Weekend na Orawie z SKPG Kraków

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Porady dodatkowe:

* Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Wskazane nakrycie głowy chroniące od słońca, krem z filtrem, ewentualnie okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki, zwłaszcza sandały. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.
* Jedzenie. Na pierwszy dzień przygotujcie sobie kanapki na cały dzień - każdy według potrzeb (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) - min. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę.
* Na niedzielne śniadanie weźcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba w ilościach wystarczających na śniadanie oraz na kanapki na drugi dzień. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.
* Zabierzcie śpiwór. Na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka. Pamiętajcie o latarce! Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)
* Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
* Gitara bądź inne instrumenty grające (no może z wyjątkiem pianina) są zdecydowanie pożądane na wieczór - jeśli tylko możecie - bierzcie!
* Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni - należy wykupić co najmniej 2-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze podróży).
* No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!

Kontakt:
Ewelina Pacek, tel. 607 063 588, e-pacek@skpg.krakow.pl
Maciek Nowak, tel. 696 906 820, manowak@op.pl

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa - liczba miejsc jest ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!

Weekend na Orawie z SKPG Kraków

Data: 15 lipca 2009 Region: Beskidy

Zapraszamy na wyjazd w Beskid Żywiecki w rzadko odwiedzane Pasmo Podhalańskie 18-19 lipca 2009 tym razem pod hasłem: "Na Orawę Przyjaciele! Czeka nas atrakcji wiele!"




Nasza inicjatywa skierowana jest do każdego kto chce:

* dowiedzieć się co nieco o górach, bo chodzić i nie wiedzieć, to smutne;
* poznać ludzi, którzy powitają Cię uśmiechem;
* wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju imprezie turystycznej;
* ... i w związku z tym wszystkim dobrze się bawić

Na wyjeździe zapoznamy Was z topografią, przyrodą, etnografią, historią terenów, po których będziemy wędrować. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie, ponieważ w planie są atrakcje na każdym kroku, m.in.:

* wspaniała panorama z Bukowińskiego Wiechu i spacer po "dachu Orawy";
* jedyny w swoim rodzaju drewniany kościół w Orawce;
* liczne pamiątki historyczne z bardziej lub mniej odległych czasów;
* niezapomniany nocleg w dolinie Bębeńskiego Potoku;
* cisza i spokój na rzadko odwiedzanych szlakach;


Plan ramowy:

I dzień (sobota): Raba Wyżna PKP - Żeleźnica - Bukowiński Wierch - Podszkle - Danielki - Orawka - Podwilk - baza namiotowa "Madejowe Łoże" (nocleg).
Czas przejścia: ok. 7-8 h.

II dzień (niedziela): Dolina Bębeńskiego Potoku - Beskidy - Sidzinka - Góra Ludwiki - Wysoka - Jordanów.
Czas przejścia: ok. 5-6 h. Powrót do Krakowa w niedzielę, w godz. wieczornych.

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli znajdzie się choćby jeden chętny uczestnik!

Uwagi organizacyjne:

* Wyjazd: pociągiem z Dworca PKP w Krakowie w sobotę 18 lipca o godz. 7:25 do Raby Wyżnej (kierunek Zakopane).
* Jak nas rozpoznać: pojawimy się na peronie odjazdu o godz. 7:10. Znakiem rozpoznawczym będą czerwone polary i/lub bordowe swetry.
* Koszty: przejazdy + nocleg = około 40 zł + jedzenie (we własnym zakresie).


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009