Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
large photo

Opis trasy:
Start na stadionie „KS Kuźnia” <0km/350> Ulicami Grażyńskiego, Szpitalną i Sanatoryjną dojeżdżamy do ulicy Skalica <3,3km/385> skręcamy w lewo i rozpoczynamy podjazd na Równicę. Za schroniskiem PTTK <8,3km/773> rozpoczynamy podjazd niebieskim szlakiem (krótki odcinek asfaltem, później droga szutrowa, za Zbójnicką Chatą – teren) do miejsca rozjazdu dystansów <9,2km/842> i ewentualnego punktu żywieniowego.

Dystans MINI skręca w lewo w kierunku szczytu Równicy i Lipowskiego Gronia, dystanse MEGA i GIGA jadą dalej w kierunku Orłowej. Szeroką leśną drogą łagodnie wspinamy się na szczyt Równicy  <9,9km/883> Pierwszy kilometr zjazdu żółtym szlakiem ze szczytu Równicy w kierunku Lipowskiego Gronia to najtrudniejszy fragment Trasy „MINI” – duże nachylenie stoku i kamienista leśna droga z pewnością zmusi wielu zawodników do prowadzenia roweru. Od Lipowskiego Gronia <11km/697> aż do wyjazdu na leśną drogę trawersującą zbocza Żarnowca i Lipowskiego Gronia <13km/496> trasa się wypłaszcza i jest zdecydowanie łatwiejsza niż pierwszy odcinek zjazdu z Równicy. W tym miejscu trasa „MINI” aż do mety biegnie tak samo jak trasa „MEGA”. Po drodze wpinamy się na najwyższy punkt trawersu Lipowskiego Gronia <15km/528>. Od tego miejsca mamy już tylko zjazd ulicami Źródlaną i Sportową na Metę <21km/350> Łączna długość trasy MINI  zmierzona GPS – 21 km. Suma pokonanych podjazdów – 646 m.

Skala trudności – 4. Trasa ciekawa, z trudnym podjazdem asfaltem na Równicę i trudnym terenowym zjazdem na Lipowski Groń. Piękne widoki na cały Beskid Śląski, Śląsko-Morawski, Małą Fatrę, Beskid Żywiecki, dolinę Ustronia i Brennej. Szczególnie atrakcyjny widokowo jest odcinek trasy trawersujący zbocza Lipowskiego Gronia.

Dystanse MEGA i GIGA jadą dalej w kierunku Orłowej niebieskim szlakiem. Po pierwszym odcinku stosunkowo łagodnego zjazdu rozpoczyna <10,3km> się trudny technicznie zjazd kamienistym szlakiem na Przełęcz Beskidek <11,7km/674> Od przełęczy zaczyna się odcinek bardzo trudnego terenowego (duże nachylenie, luźne kamienie na końcowym odcinku) podjazdu na szczyt Orłowej <13,2km/814> Za szczytem rozpoczynamy zjazd niebieskim szlakiem w kierunku polany Zoprzelina. Na odcinku <13,8km -14,2km> duże trudności z uwagi na bardzo dużą ilość luźnych kamieni. Spokojny odcinek szutrową drogą przez Świniorkę <14,3km/690> i Pilarzy Potok doprowadza nas do przełęczy Zakrzosek <16,5km/669>

Dalej kontynuujemy jazdę niebieskim szlakiem podjeżdżając początkowo asfaltem do szczytu Zakrzoska <690>, a później drogą leśną i płytami betonowymi do miejsca (krótko przed szczytem Trzech Kopców) gdzie zielony szlak skręca w lewo w kierunku doliny Brennej <17,3km/752> Skręcamy w lewo i zielonym szlakiem, średnio trudną leśną drogą przez polanę Gronik <18,1km/714> zjeżdżamy do Brennej Leśnicy I <20,4km/492> (końcowy odcinek zjazdu płytami betonowymi) Skręcamy w prawo i asfaltową drogą jedziemy w górę doliny do przystanku PKS Brenna Leśnica <21,9km/532> Skręcamy w lewo w ulicę Grabową i rozpoczynamy bardzo ostry podjazd płytami betonowymi w kierunku Osiedla Grabowa. Podjazd kończymy na grzbiecie, którym biegnie czarny szlak w kierunku Starego Gronia <23,5km/785> Skręcamy w lewo i czarnym szlakiem szeroką leśną drogą kontynuujemy jazdę w kierunku Starego Gronia <25,9km/790>.

Ten odcinek to chyba najbardziej widokowa część trasy – piękne widoki na pasmo Czantorii, Równicy i Jaworowego z lewej strony i Pasmo Bratniej i Klimczoka z prawej strony grzbietu. Ze szczytu Starego Gronia krótki trudny zjazd na przełęcz i równie krótki techniczny terenowy podjazd na Horzelicę <26,8km/798>. Z Horzelicy rozpoczynamy trudny zjazd kamienistym jarem aż do momentu rozdzielenia szlaków czarnego i zielonego <27,8km/650> Skręcamy w prawo i zielonym szlakiem kontynuujemy zjazd do centrum Brennej <29,2km/408> początowo single-trakiem, a później obok wyciągu narciarskiego. Zjeżdżamy do rzeki Brennicy i skręcamy przed rzeką w lewo. Początkowo asfaltem, a później wałem nadrzecznym kontynuujemy jazdę najpierw lewym, a po przejechaniu drewnianego mostu prawym brzegiem Brennicy. Wałem dojeżdżamy do Brennej Spalonej i tu wjeżdżamy na asfaltową drogę, którą biegnie czarny szlak rowerowy. Skręcamy w lewo i jedziemy asfaltem aż do mostu w Brennej Spalonej <34,9km/359> Skręcamy w lewo na most i za moment przecinamy główną drogę Skoczów-Brenna. Po 100 m wjeżdżamy prosto w ulicę Żarnowiec. Zniszczonym asfaltem rozpoczynamy podjazd w kierunku masywu Żarnowca. Obok leśnej kapliczki <36,6km/426> skręcamy w prawo i piękną leśną drogą pnącą się zboczami Żarnowca i Lipowskiego Gronia rozpoczynamy ostatni odcinek maratonu. Po pokonaniu pierwszego ostrzejszego podjazdu <37,6km/483> dojeżdżamy do wylotu żółtego szlaku, którym trasa MINI zjechała z Równicy. W tym miejscu następuje również rozdzielenie tras MEGA i GIGA.

Trasa GIGA skręca w lewo w żółty szlak i rozpoczyna podjazd na Żarnowiec, Lipowski Groń i Równicę. Trasa MEGA kontynuuje jazdę leśną drogą w kierunku Ustronia. Po drodze wpinamy się na najwyższy punkt trawersu Lipowskiego Gronia <39,7km/528>. Od tego miejsca mamy już tylko zjazd ulicami Leśną,Źródlaną i Sportową na Metę <45km/350>. Łączna długość trasy MEGA (przez Stary Groń i Horzelicę) zmierzona GPS – 45 km. Suma pokonanych podjazdów – 1.411 m. Skala trudności – 5+.


Opracował Andrzej Nowiński


Beskidy24.pl » Kalendarz imprez i zawodów » Mio Fujifilm Bike Maraton - ...

Mio Fujifilm Bike Maraton - Ustroń

Termin: 14 czerwca 2008

Opis:


Z wielką przyjemnością już po raz drugi zapraszam do Ustronia wszystkich kolarzy startujących w tegorocznej edycji FujiBike Maraton. Zgodne opinie obserwatorów, kibiców i kolarzy biorących udział w ubiegłorocznym wyścigu bardzo wysoko oceniające zarówno trasę maratonu jak również pracę organizatorów włożoną w przeprowadzenie zawodów sprawiły mi wiele radości.

Wielką nobilitacją jest również to, że tegoroczny wyścig będzie jedną z eliminacji Pucharu Polski w maratonach MTB w 2008 r. Bardzo chciałbym, żeby  Ustroń był coraz częściej postrzegany jako miasto wyjątkowo przyjazne dla kolarzy,  oferujące całą gamę tras o różnej skali trudności. Jako gospodarz miasta życzę wszystkim uczestnikom udanego startu, a organizatorom satysfakcji z przygotowanej imprezy.

Burmistrz Miasta – Ireneusz Szarzec


13.06.2008 (piątek)
godz. 15.00 - 21.00   zapisy w Biurze Zawodów
godz. 15.00 - 21.00   Centrum Informacji
godz. 16.00 - wycieczka na trasę maratonu

14.06.2008 (sobota)
godz. 7.30 - 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów 
godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 11.00 - start GIGA, MEGA i MINI Maratonu 
godz. 11.30 - 12.00 - przyjmowanie zapisów do konkursów i wyścigów dla dzieci (centrum zabaw przy  scenie) 
godz. 12.00 - 16.00 - imprezy towarzyszące dla kibiców, wyścigi dla dzieci 
godz. 17.00 - zamknięcie trasy Bike Maraton na wszystkich dystansach
godz. 16.00 - 18.00 - rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród :

- MINI Bike Maraton
- losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Bike Maratonu
- MEGA Bike Maraton
- Mistrzostwa Fotografów
- GIGA Bike Maraton
- Drużynowa i Rodzinna

Biuro zawodów (terenowe) : Stadion Sportowy KS "Kuźnia" , ul. Sportowa / czynne : piatek 15.00 - 21.00, sobota  7.30 - 10.30
                                  
Start: godz. 11.00, Stadion Sportowy KS "Kuźnia, murawa trawiasta

Dystanse: MINI  – 21 km, MEGA – 46km, GIGA – 75 km

Trudność trasy (1-6): mini 4-  mega , giga  5+ 

Bufety: MINI  1 + meta, MEGA 2 + meta, GIGA  4 + meta


Dodatkowo w ramach Mio Fujifilm Bike Maratonu w Ustroniu, zostaną rozegrane:
 
Mistrzostwa Polski Fotografów w maratonie MTB.
Mistrzostwa rozegrane zostaną na trzech dystansach Bike Maratonu: Kross Mini , Mega i Giga Najlepszym fotografom w kategoriach 1-3 miejsce Open zostaną wręczone nagrody ufundowane przez Fujifilm.

Udział w Mistrzostwach można wziąć jako zawodnik Bike Maratonu rejestrując się na stronie Organizatora przy zgłoszeniu wybierając grupę klasyfikacji "Fotograf".  Kategoria " Fotograf" jest szeroka i otwarta dla osób związanych zawodowo lub emocjonalnie z rynkiem fotograficznym.

W biurze zawodów przy odbiorze numeru startowego konieczne będzie okazanie imiennej wizytówki fotografa lub zakładu fotograficznego, który dany uczestnik reprezentuje.
Zapraszamy również fotografów kibiców do wspólnej zabawy przy zatrzymywaniu sportowych emocji w Ustroniu. Dla każdego, kto przyjdzie z aparatem Fujifilm Finepix, czeka nagroda- niespodzianka!

Oraz II edycja Akademickiego Pucharu Polski w maratonach mtb
Trasa trudna, bardzo ciekawa – kwintesencja beskidzkich szlaków MTB. Piękne widoki na cały Beskid Śląski, Śląsko-Morawski, Małą Fatrę, Beskid Żywiecki, mieszanka trudnych podjazdów terenowych, asfaltowych, oraz trudnych zjazdów gdzie największym problemem są duże ilości luźnych kamieni i duże spadki terenu. Szczególnie atrakcyjne dla wszystkich kolarzy powinny być: leśna szutrowa droga trawersująca zbocza Lipowskiego Gronia i Żarnowca, leśna droga w paśmie Starego Gronia i single-traki na zjeździe do Brennej.

Więcej na stronie Organizatora http://www.bikemaraton.com.pl/



 


Komentarze

 

Brak komentarzy.


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009