Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Konferencja klimatyczna ONZ

Konferencja klimatyczna ONZ
Poznań będzie ważnym punktem na drodze do konsensusu co do zobowiązań odnośnie redukcji gazów cieplarnianych, jaki powinien być osiągnięty na konferencji w Kopenhadze w 2009 roku. Szczególny nacisk na Konferencji w Poznaniu położony zostanie na pokazanie konkretnych przykładów udanych transferów technologii oraz działań, dotyczących adaptacji do zmian klimatu, aby te dobre praktyki upowszechnić. Polacy chcą w formie atrakcyjnej wystawy pokazać innowacje, wynalazki i nowatorskie rozwiązania organizacyjne, służące redukcji emisji gazów cieplarnianych. Są one rozproszone w wielu instytucjach naukowych i przedsiębiorstwach w wielu krajach świata.

Konferencja ONZ, z udziałem przedstawicieli 186 państw, jest znakomitym miejscem, by te konkretne, dobre przykłady pokazać w celu ich jak najszerszego upowszechnienia. Wystawa, w połączeniu z panelami dyskusyjnymi w ramach konferencji, będzie stanowiła krok w kierunku konkretyzacji działań dla ochrony klimatu Ziemi.


Data: 1 grudnia 2008

Konferencja klimatyczna ONZ

Od 1 do 12 grudnia 2008 roku Poznań będzie stolicą zmian klimatycznych, gdyż właśnie tam odbędzie się światowa konferencja klimatyczna przygotowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Przez prawie dwa tygodnie na temat przyszłości klimatu na naszej planecie będzie rozmawiać 11 tysięcy delegatów ze 186 krajów świata. Wśród nich znajdą się ministrowie środowiska, naukowcy, pracownicy instytucji, dziennikarze i wolontariusze.

Będzie to już przedostatnia konferencja klimatyczna przed podpisaniem w 2009 roku nowego dokumentu, który od 2013 roku zastąpi słynny Protokół z Kioto. Konferencja ma ukazać wielkie zaangażowanie Polski w walkę z przyczynami zmian klimatycznych.

Konferencja klimatyczna w Poznaniu jest jednym z największych w polskiej historii spotkań naukowców i polityków z całego świata. Wśród znanych osób, które w najbliższych dwóch tygodniach przyjadą do Poznania znajdą się między innymi Al Gore (były wiceprezydent USA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla za wkład w informowanie o zmianach klimatycznych, twórca dokumentalnego filmu "Niewygodna prawda" mówiącego o przyszłości klimatu na Ziemi), Michaił Gorbaczow (prezydent ZSRR), Arnold Schwarzenegger (aktor, polityk republikański i gubernator stanu Kalifornia). Co ciekawe na 12 dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywa się konferencja klimatyczna, uzyskał status eksterytorialności, co oznacza, że dyplomatycznie nie stanowi części Polski i nie obowiązują w nim polskie prawa. Każda osoba przebywająca na tym obszarze podlega prawu obowiązującemu w jego własnym państwie oraz jurysdykcji ONZ.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009